Archiv rubriky: Tipy na dovču

Sao Vincente – Madeira

Sao Vincente – město a sopečné jeskyně

Na severu Madeiry nachází se město svatého Vincenta – Sao Vincente, které Vám doporučuji navštívit jelikož od kapličky Caminho de Campelinha na kopci máte krásný výhled na město i oceán mezi horami,

Kaplička nad Sao Vincente
Kaplička nad Sao Vincente
Výhled od kapličky
Výhled od kapličky

a máte možnost navštívit muzeum a sopečné jeskyně, které se v Sao Vincente nacházejí.

Park v Sao Vincente
Park v Sao Vincente
Sdílejte

Funchal – hlavní město Madeiry

Funchal

Funchal (čti funšal) je hlavním a největším město na ostrově Madeira. Jeho název v portugalštině znamená Fenykl.
Najdete zde spousty historických památek, velikou (na světě snad největší) botanickou zahradu.

Hezký rozhled na město Vám nabízí lanovka (Teleférico), která Vás doveze k botanickým zahradám.

Funchal je město přístavní. Přístav byl důležitým dopravním uzlem už v 15. století. Za účelem obrany Funchalu a celého přístavu byla postavena pevnost Fortaleza de Sao Joao do Pico, která sloužila k jeho obraně před piráty a jinými nájezdníky. Ve Funchalu je také pěkná katedrála.

Katedrála Funchal
Katedrála Funchal

Ve Funchalu se nachází muzeum Cristiana Ronaldo – portugalského fotbalového reprezentanta, CR7 Museum.

Také se ve Funchalu nachází D’Oliveiras, což je místo kam se chcete jít podívat když chcete ochutnat Madeirské víno, což je zajímavý vinný likér. Je to vlastně klasické víno, které se ale nechává zrát v sudech za běžné okolní teploty. 

Pokud budete hledat ubytování na Madeiře pak doporučuji využít Booking.com. Také Vám doporučuji si na Madeiře půjčit auto, jednoduše tak projedete celou Madeiru a to jistě stojí za to.
Jen pozor, ulice na Madeiře jsou velmi uzké.

Banka na Madeiře
Banka na Madeiře
Sdílejte

Madeira – ideální místo na dovču

Autonomní region Madeira

Souostroví Madeira skládající se ze 4 ostrovů (Madeira, Porto Santo, Selvagens a Desertas) se nachází v Atlantiku, cca 400 kilometrů severně od Kanárských ostrovů.

Souostroví je vukanického původu, což mu dává zajímavý krajinný ráz. Madeiře samotné se přezdívá ostrov věčného jara, čemuž přesně odpovídá tamní klima, a také to, že prakticky neustále všechna flóra na ostrově kvete.

Region spadá pod Portugalsko, je tedy de facto v Evropské unii, což z něj dělá ještě lepší než dokonalou destinaci pro dovolenou. Na Madeiře se sice moc nepoválíte v oceánu (i když samozřejmě můžete, a některé pláže k tomu přímo vybízí), jelikož voda je adekvátně studená (kolem 17 stupňů), ale za to je zde spousta turistických příležitostí. Madeira je protkaná sítí zavlažovacích kanálů – Levád, kolem kterých Vás čekají úchvatné tůry.

Na Madeiře se v pohodě domluvíte nejen portugalsky, protože místní žijí prakticky pouze z turistiky, vývozu vína a banánů. Platí se tam, stejně jako v Portugalsku, Eurem.

(převzato z www.fantasos.cz)

 

 

Sdílejte

Dovolená v Chorvatsku

Můj tip na dovču v Chorvatsku

Na základě zkušeností získaných za několikanásobných pobytů naší rodiny Vám můžu doporučit ubytování v apartmánech v Chorvatsku, jižní Dalmácie, poloostrov Pelješac, letovisko Orebič.

Výběr lze uskutečnit z 5 apartmánů o kapacitě ubytovaných osob 2+1, 2+2, 2×4+1, 4+2.

Každý z apartmánů je vybaven klimatizací, sprchovým koutem, WC, SAT-TV, kuchyní s rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou a chladničkou podle velikosti apartmánu.

K dispozici je i zahrada s posezením u venkovního grilu.

Komunikace přímo s majitelem a provozovatelem ubytování je možné přímo na odkazu: http://www.orebic-apartments.com/

Komunikace je možná v chorvatštině, němčině, angličtině i v češtině.

Případné další informace je možné získat na e-mailu oldondra@seznam.cz, je zde možná i zprostředkovaná komunikace s majitelem objektu.

tip na dovolenou v Chorvatsku

Sdílejte