Jak si zřídit Blog

Velmi zajímavým způsobem pro prezentaci vlastních postřehů může pro každého být blog. Internetová stránka kde vášnivý cestovatel bude zveřejňovat své zápisky z cest, pěstitel orchidejí si sepíše, jak se o kterou orchidej správně starat, nebo třeba teenager může psát o tom, jak se mu nelíbí hodiny hudební výchovy, ale ten Kurt Cobain to válel správně.

Co potřebujete pro Blog?

Obsah – musíte mít přísun myšlenek nebo témat ke zpracování, pokud tušíte, že budete mít, ať už o čemkoliv, relativně pravidelně psát, tak pak už potřebujete pouze prostor k umístění toho blogu.

Nejlepší je, že vlastně máte na výběr ze dvou variant, první vás bude stát drobný peníz, a to když se rozhodnete zaregistrovat si internetovou doménu a pořídit si pro ni webhosting s nějakým tím populárním a snadno ovladatelným blogovacím softwarem, kterým je třeba WordPress nebo Drupal.

Nabídka služeb v této oblasti je široká, zmíním třeba Linux webhosting u Czechia.com, kde Open Source aplikace jako je třeba WordPress mají plnou instalační a aktualizační podporu, takže když vlastně nevíte, jak byste to nainstalovali nebo udržovali, tak je v tomto tato služba správnou volbou.

Dále pokud se spokojíte s tím, že váš blog bude na nějaké cizí doméně, nebo na nějaké poddoméně, tedy s trochu komplikovanějším a méně elegantně znějícím názvem, můžete vyhledat službu jako je BlogSpot, kde si můžete malý blog udělat i zadarmo.

Doporučuji poptat se mezi přáteli, o kterých víte, že svůj blog mají, nebo se zeptat Googlu podle hesla kdo hledá – najde.

Sdílejte