Výlet na Akátovou věž

Procházka na rozhlednu
Akátová věž u Židlochovic

poslední srpnovou sobotu jsme se s pár přáteli z turistického oddílu rozhodli uzavřít prázdninové měsíce procházkou z jižního cípu města Brna směrem na jih, směrem k rozhledně „Akátová věž“, která se od roku 2009 tyčí na kopci Výhon u Židlochovic.

Výlet byl naplánován s výchozím bodem u soutoku Svitavy a Svratky, a dále po červené turistické trase směrem na Rajhrad,
byl jsem mírně zaskočen kvalitou cesty, po které jsme šli, jelikož se jedná o pěšinku v celkem vysokém travnatém porostu, kterým se docela vlečete celé 3 – 4 km, než dojdete k rozumnějšímu terénu někde u kraje Rajhradu.

V Rajhradu jsme se zastavili, důvodů bylo hned několik: podívali jsme se na klášter řádu Benediktýnů a prohlédli si kostelík.
Posléze jsme chvíli debatovali nad významem popisků některých soch před klášterem, nepoučeni jsme se pak odebrali do krčmy, která nabízela lahodně vychlazený černohorský pivní mok.

Po tom co jsme vypili jedno dvě pivka, jsme se vydali na cestu dál za naším cílem, na který jsme po dalším kilometru měli již výhled.

O to víc nás některé fascinovalo, že kopec Výhon prakticky obejdeme ze strany, nicméně od Židlochovické strany jsme si 2,5 km kopeček vyšlapali a odměnou byl krásný pohled na širokou krajinu okolo. Akátová věž je opravdu pěknou stavbou, která Vás zaujme a svým provedením skvěle plní úlohu rozhledny.
Zajímavé je, že na akátové lamely dali nahoru kovové tabulky s nápovědou co vidíte v dáli daným směrem.
Je to fakt úžasné.

Sdílejte